50 let tradice a zkušenosti
Úvod > Nabízíme > Regenerační systémy

Regenerační systémy

Firma ÚVP Brno jako jediná v ČR úspěšně vyvinula regenerační hořákový systém, který byl již úspěšně použit pro otop celkem osmi pecí v kovoprůmyslu a keramickém průmyslu. Jedná se o systémy s maximální možnou účinností topení. Teplota spalin na vstupu do komína nepřesahuje 200°C. Podle typu řešení hořákových ústí jsou na pecích použity systémy Regens-Jet, Regens-Multiflame nebo Regens-Monoflame. Podstatnou částí 1 páru regeneračního hořáku jsou 2ks různě řešených hořákových ústí, reverzační systém, regenerátor s náplní keramických kroužků a vzduchový a spalinový ventilátor. Teplota předehřevu spalovacího vzduchu na výstupu z regenerátoru je cca 90% teploty pece, ohřívací pece až 1100°C. Díky střídavému hoření hořáků je dosaženo i rovnoměrného ohřevu vsázky a homogenního pole v pecním prostoru. Při nasazení na starší pece osazené původně klasickými hořáky bylo dosaženo 50 až 75% úspory plynu oproti původní spotřebě.

Reference

Komorová ohřívací pec, topný systém Regens – Multiflame 250 kW, ohřívací výkon cca 500 kgh-1, 1250°C, měrná spotřeba 2 MJkg-1, úspora 60% plynu.
Provozovatel: Komap s.r.o., Chrudim. Dodávka v roce 2004.

Regenerační topný systém typu Regens – Multiflame 3,4 MW na ohřívací peci č.2, 2 zóny, včetně řídícího systému, úspora 70% plynu.
Provozovatel: POLDI HÜTTE a.s., Kladno. Dodávka v roce 2004.

Rekonstrukce krokové ohřívací pece, topný systém Regens – Multiflame 1,5 MW, 3 zóny, řídící systém, rekonstrukce vyzdívky, úspora 45% plynu, teplota ±5°C.
Provozovatel: Hanácké železárny a pérovny a.s., Prostějov. Dodávka v roce 2005.

Regenerační topný systém typu Regens – Multiflame o výkonu 3 MW na vozokomorové ohřívací peci. Prokázána úspora plynu 75%.
Provozovatel: POLDI HÜTTE a.s., Kladno. Dodávka v roce 2006.

Rekonstrukce vyzdívky a dodávka nového topného systému Regens – Jet na ohřívací peci č. 7, 8, 13 a 14. Prokázaná úspora plynu 30%.
Provozovatel: ŽĎAS a.s., Žďár nad Sázavou. Dodávka v roce 2007.

Rekonstrukce dvoukomorové vozokomorové pece v Kovárně č. 4. Dodávka nové vyzdívky a topného systému typu Regens – Multiflame. Prokázána úspora plynu 65%.
Provozovatel: POLDI HÜTTE a.s., Kladno. Dodávka v roce 2007.

Regenerační topný systém Regens – Monoflame 750 kW na nové karuselové peci TPP Olomouc.
Provozovatel: MSV a.s., Studénka. Dodávka v roce 2007.

Dodávka nové poklopové pece pro výpal keramiky otápěná regeneračním topným systémem typu Regens - Monoflame, 600 kW. Teplota výpalu až 1350°C ±7,5°C.
Provozovatel: Best Business a.s., Kunštát. Dodávka v roce 2007.

Kompletní rekonstrukce 2ks žíhacích pecí, nová vláknitá vyzdívka, nový topný systém, použity štěrbinové hořáky po celé délce obou bočních stěn se střídavým provozem levé a pravé strany.
Provozovatel: Železárny Hrádek a.s., Hrádek. Dodávka v roce 2009.

Regenerační topný systém Regenerační topný systém Regenerační topný systém